В мач от втория кръг на надпреварата, възпитаниците на Юрген Клоп имаха нужда от продължения, за да пречупят коравия си съперник на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен, съобщи Гонг.

След нулево равенство в редовните 90 минути, гостите от "Дортмунд" успяха да стигнат до успеха след два гола на Пиер-Емерик Аубамеанг и Хенрих Мхитарян.

Първият гол в мача падна едва в 105-ата минута и дойде от дузпа. За нарушението си в наказателното поле пък Доминик Щахл от домакините получи червен картон. Стъписани от развитието на нещата, домакините получиха втори гол само 120 секунди по-късно.

Арменският национал Хенрих Мхитарян се разписа в 107-ата минута, с което реши всичко в спора.

Напред в турнира продължава също и елитният "Аугсбург", който нямаше проблеми срещи скромния тим на "Прюсен Мюнстер". "Аугсбург" се наложи с 3:0 като гост.

"Волфсбург" също надделя с 2:0 над "Аахен" и продължава в турнира.