Ливърпул направи всичко по силите си, но така и не успя да намери верния път към вратата на Плимут в двубой от третия кръг от турнира за ФА къп. Мачът, който се проведе пред около 52 000 зрители на стадион „Анфийлд”, завърши при равенство 0:0 и така се стигна до преиграване.   Над 9000 бяха фенове на Плимут, които горещо подкрепяха любимците си през цялото време. Значителна част пък от тези на Ливърпул започнаха да напускат десетина минути преди последния съдийски сигнал.    Отборът от четвъртата дивизия на английския футбол гостува на „Анфийлд” за първи път от 55 години. Плимут все още няма победа на този стадион.   Мениджърът на „мърсисайдци” бе направил 10 промени в съставав сравнение с последния мач, като бе заложил предимно на млади момчета. Те владееха топката 80% от игровото време през първата част и бяха отправили общо 12 удара, докато съперникът им нямаше удар, нямаше корнер, нямаше дори една засада. Бяха извършили 9 нарушения.   Първото си спасяване в мача вратарят на Ливърпул Лорис Кариус направи в 55-ата минута, когато Греъм Кари изпълни пряк свободен удар от над 30 метра и прати право в ръцете му.   Клоп пусна в игра опитните Даниел Стъридж, Адам Лалана и Роберто Фирмино, но и те не помогнаха. Английският национал Стъридж отправи най-опасния удар за Ливърпул за целия мач.