Литекс загуби с 0:4 гостуването си на Лудогорец, в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България. Така най-вероятно ловчанлии ще приключат участието си в надпреварата след реванша в Ловеч, идната седмица.   “През второто полувреме видях доста позитиви в играта ни. Изглеждахме по начина, по който подготвяхме да бъдем в този мач. За никого не е тайна класата на Лудогорец. След като получихме гол във втората минута, настъпи скованост във футболистите. На много от тях им е първи сблъсък срещу такива футболисти, така че действаха малко по-припряно през първото полувреме, откъдето дойдоха грешките и за другите голове. Този мач само може да ги изгради като личности за в бъдеще, защото не всеки ден могат да се докоснат до полуфинал. Никой не преполагаше, че можем от В група да стигнем до тук. Знаем си възможностите. Второто полувреме се представихме по-добре. Успяхме да задържим резултата, макар че сигурно много хора очакваха да получим още 4-5 гола. Случват се тези неща във футбола. Трагедии няма да правим. След една седмица ни предстои още един сблъсък с Лудогорец и Купата на България приключва, остава първенството и аматьорската купа.   Ако не беше паднал голът в началото, със сигурност резултатът можеше да е по-различен - можеше да загубим с 6-7 гола, можеше и с  два, а можеше и “хикс“. Мъчим се да втълпим на футболистите, че трябва да излизат още от първата минута концентрирани и да се борят до последната.   Ние сме в трета дивизия и футболистите ни, без да ги обиждам, отстъпват по качества на Лудогорец. Опитахме се да се противопоставим, а не да играем като равен с равен.