Като цяло "сините" надиграха тотално експерименталната формация на "орлите" и напълно заслужено се поздравиха с успеха.
Гонзо: Искам така да виждам Левски
Срещата започна равностойно, а в 12-ата минута се стигна до първия точен удар по посока вратата на Лацио. Негов автор стана Христо Йовов, който пое една топка напредна и стреля, но Муслера бе на точното място и изби.
В 25-ата минута Елисеу се опита да направи красива задна ножица, но ударът му не затрудни Митрев.
Пет минути по-късно след случайна комбинация между Йовов и Зе Соареш, бразилецът пропусна отлична възможност да изведе Левски напред.
До края на първата част резултатът остана не променен и двата тиме се оттеглиха на почивка.
Второто полувреме започна с натиск на Левски. Шампионите на България владееха повече топката и се опитваха да стигат до чисти положения.
В 58-ата минута Жоазиньо замени Ники Димитров. Само минути по-късно бразилецът отправи страхотен удар, но Муслера със сетни сили спаси вратата на Лацио.
В 60-ата минута натискът на Левски даде резултат. Отлична атака на шампионите завърши с пас към Йовов, който влезе в полето на "орлите" и елегантно прехвърли Муслера за 0:1.
След гола Лацио не успя да отвърне, като Макинва на два пъти изтърва добри положения.
В 73-ата минута топовен удар на Сърмов срещна гредата.
До края на двубоя домакините така и не стигнаха до чисто положение и Левски се поздрави с успеха.