Неговият тим все пак стигна до минимална победа с 1:0, но през второто полувреме Уелс доминираше тотално на терена и само малшанс лиши гостите от това, да стигнат до частичен или пълен успех срещу Англия насред "Уембли". Автор на победния гол стана Ашли Йънг през първото полувреме, след което уелсците натиснаха здраво съперника си и имаха прекрасни възможности за гол, които не успяха да реализират.

При една от тях 15 минути преди края Робърт Ърншоу на празна врата би над напречната греда от близко разстояние.
"Мисля, че на "Уембли" губим своята увереност", обясни Капело.

"Някои футболисти неочаквано не успяват да покажат уменията си. Искам пред вратите на съперника винаги да има по трима футболисти, а сега имаше само един. Най-важното е, че победихме и съм щастлив. В квалификациите за Световното през 2010 нямахме никакви проблеми у дома, но не и днес. Имаше и натиск върху нас, тъй като ни беше нужен положителен резултат. Когато няма такъв натиск, играеш по-свободно. В този мач бяхме бавни, допуснахме голяма грешка пред собствената си врата и откровено имахме късмет. През последните минути не си подавахме точно, не можехме да им отнемем топката. Най-важното обаче - това е резултатът", допълни италианецът, цитиран от БГНЕС.