Това бе първи мач за Божинов като титуляр за новия си клуб. Досега българинът се появяваше в игра като резерва, но този път треньорът Домингош Пасиенсия му гласува пълно доверие.

Гостите от Спортинг стигнаха доста трудно до успеха, след като трябваше да обръщат резултата от 0:2. Домакините поведоха още в петата минута на срещата чрез Мишел, а в началото на второто полувреме отново той покачи на 2:0.

Наставникът на лисабонския тим обаче предприе точните смени, като двама от появилите се в игра футболисти успяха да се разпишат и да изиграят ключова роля за крайния резултат.

Измаилов, който се появи на почивката, намали за Спортинг, а Елиа доведе нещата до 2:2 в 79-ата минута.

Появилият се на терена в 64-ата минута Ван Волфсвинкел, който замени именно Божинов, вкара победния гол за своя тим.

След изиграването на четири мача от португалския шампионат, отборът на Спортинг заема седмото място във временното класиране.

По-рано днес пък Бенфика се наложи с 2:1 като домакин на Витория Гимараеш, информира Гонг.