"Ботев" (Пловдив) победи "Левски" с 1:0 в дербито на кръга от efbet Лига. С успеха "жълто-черните" сложиха край на серията си от шест мача без победа срещу този съперник - преди днешния успех те за последно бяха надигравали "сините" преди повече от три години. И триумфът със сигурност е още по-сладък, защото футболистите на Душан Керкез играха тридесетина минути с намален състав.

Пловдивчани също така нанесоха на столичани първа загуба от месец август насам, когато Лудогорец победи отбора на Станислав Генчев.

Разликата в мача дойде от Вини Трибуле, който вкара два гола. Само един от тях бе зачетен, като това бе напълно достатъчно и с цената на успеха за неговия отбор.

Бившият нападател на Берое вкара още в осмата минута, когато топката се отби в защитник в синьо, а Трибуле вкара от малко разстояние. Проверка на ВАР обаче показа, че той е бил в засада. Извън тази ситуация "Левски" бе отборът, който атакуваше доста повече и през първата част създаде доста работа на вратаря Ханс Бернат. Той спаси опасни изстрели на Майкон и Мустафа Сангаре.

Снимка: БТА

"Левски" продължи в същия дух и след почивката, а пък "Ботев" не съумяваше да стигне до точен удар във вратата след отменения гол. В 63-ата минута Йонас Там бе изгонен с директен червен картон за фаул срещу Сангаре, като и тук се намеси ВАР.

За естонецът това е втори червен картон през сезона.

Въпреки случилото се, "канарчетата" не трепнаха в защита и бяха наистина перфектно подредени. А две минути преди края на редовното време Трибуле отново реализира, при това с брилянтно изпълнение.

Между множество играчи на столичния тим той не мисли много-много и от границата на наказателното поле шутира с левия крак - неспасяемо в ъгъла за 1:0.

В остатъка от двубоя "Левски" се втурна напред, ала без успех.

"Ботев" вече е само на три точки от "Левски", който е втори с 25. Лидер е Лудогорец, също с 25, но и два мача по-малко от преследвача си.