"Барселона" удържа "Реал" за 2:2 в поредното шоу с марка Ел Класико - най-значимия мач в световния футбол.

Зрелището не разочарова, като съдържаше всички компоненти на марката, в което се е превърнало това дерби.

Домакините излетяха като ракета, надъхани от публиката си, а и от факта, че вече са шампиони и носители на купата в Испания.

Отне им 10 минути да открият, като Луис Суарес вкара страхотен гол след центриране на Сержи Роберто.

"Реал" реагира мощно и Кристиано Роналдо вкара в 14-ата минута от 1 метър, засичайки удар с глава на Карим Бензема.

При гола обаче Жерар Пике го уцели в глезена, опитвайки отчаяно да спре топката от пътя към мрежата. Португалецът остана на терена, но видимо накуцваше.

Играта се изнерви след опит на Суарес да изкара червен картон на Серхио Рамос. Уругваецът преигра в ситуация, демонстрирайки, че има удар без топка в лицето му... Но всъщност нещата бяха доста по-невинни.

След шест жълти картона за първото полувреме, в добавеното време от него Роберто удари без топка Марсело и бе изгонен директно. Реферът Алехандро Ернандес, който е само на 35 години, до този момент сякаш взимаше само точни решения.

Но това се промени рязко след почивката. Десетте от "Барса" поведоха в 53-ата минута, когато Суарес очевидно фаулира Рафаел Варан, преди да сервира топката на Лионел Меси. Аржентинецът изигра страхотно ситуацията, завъртя бранител в наказателното поле и простреля вратата - 2:1, с гол №26 на Лео в Ел Класико.

Меси имаше още едно страхотно положение да довърши гостите, но Кейлор Навас спаси. "Реал" овлядя положението, а усилията на играчите на "Барса" се концентрираха в здрава отбрана на вратата и непрестанни опити да изкарат втори жълт картон на Рамос.

Нещо, което обикновено е изключително лесно, но този път - направо да се чуди човек как, не се случи.

Гарет Бейл изравни с гола на вечерта, изстрелвайки снаряд с левачката, при който топката с мощ и фалц се заби в ъгъла на вратата.

Оставаха 18 минути и гостите натиснаха мощно, за да провалят целта на "Барса" да приключи сезона непобеден. В 77-ата минута реферът Ернандес за втори път намигна палаво на домакините.

Марсело бе съборен безспорно и очевидно от Жорди Алба в наказателното поле, но дузпа не последва.

В края Мадрид оказа натиск, но не стигна до повече положения. И Каталуня празнува - шампионският отбор на Ернесто Валверде е на два мача от историята, да завърши сезон от 38 кръга без поражение.

"Реал" мисли за финала в Шампионската лига и за Роналдо, като надеждите са, че травмата на аса не е сериозна.