Ръководството, феновете и играчите на Лудогорец имат право вече да отварят шампанското, тъй като са шампиони на българския футбол за единадесета поредна година.

Това стана факт след категорична победа в Разград над гостуващия Славия с 4:1 в първия плейофен кръг на първенството. Тя донесе актив от 67 точки на "орлите", което е с 14 повече от втория ЦСКА при само четири оставащи кръга. И равенство устройваше домакините днес, но те на бърза ръка си гарантираха трите точки.

Поредната титла за Лудогорец не е изненада, но притеснителното за съперниците е, че преднината в края на сезона е все така внушителна. През 2020-а дистанцията с втория ЦСКА бе 13 точки, през 2016-а с Левски 14, а рекордът е от 2017-а, когато Лудогорец завърши с 16 точки пред тима от "Българска армия".

В следващия кръг в Разград има мач между домакините и "червените" и при евентуален успех за Лудогорец разликата ще стане 17 точки при три оставащи три кръга. Но и без това отборът на Кирил Домусчиев подобри рекорд - той досега не бе ставал шампион на толкова ранна дата.

Снимка: БТА

Възпитаниците на Анте Шимунджа имат да изиграят още гостувания на Ботев Пловдив и Левски, както и домакинство на Черно море. Естествено, преди това е реваншът на "Георги Аспарухов" за Купата на България на 22 април.

Днес Лудогорец откри още в 14-ата минута, когато Гьоко Зайков си отбеляза комичен автогол с глава след центриране от корнер на Доминик Янков.

Само две минути по-късно разградчани удариха за втори път. Бърнард Текпетей се разписа с силен удар, след като си спря преди това топката с левия край.

Голеадата продължи в 22-ата минута. Матиас Тисера бе наред да се зарадва, след като Емил Виячки и стреля силно отблизо.

Снимка: БТА

В 54-ата минута резултатът стана 4:0, когато Бърнард Текпетей вкара втория си гол. Той бе изведен от Алекс Сантана и изчака плонж на вратаря Светослав Вуцов преди да вкара на празна врата от малък ъгъл.

В 78-ата минута Славия върна едно попадение. Резервата Йон Бакеро бе изведен от Мартин Петков зад защитата и прати топката покрай вратаря Серджио Падт. Това бе първият истински изгоден шанс пред "белите".

Снимка: start-photo.bg

Така Лудогорец взе реванш за загубата си от Славия в първия полусезон, когато падна с 0:1 в Овча Купел. Това остава едно от едва четирите поражения на "орлите" през сезона. Другите бяха от ЦСКА 1948, Пирин и ЦСКА.

За "белите" предстои реванш срещу ЦСКА в полуфиналите за Купата след загуба с 0:2 в първия мач. В първенството белите са твърдо шести с 36 точки, на седем зад петия Левски.