Реал Мадрид постигна фантастичен обрат и победи с 3:2 Севиля при гостуването си от 32-ия кръг на испанската Ла Лига.

Така "кралския клуб" вече има 75 точки и дръпна с цели 15 на своя съперник. 60 има и Барселона, която най-вероятно ще остане на второто място в края на сезона, тъй като е с два изиграни мача по-малко и утре приема Кадис.

Реал беше в нокдаун след първото полувреме, като изоставаше с 0:2, но излезе преобразен и буквално разби съперника си, за да постигне обрат. Последното попадение в мача падна в 92-ата минута при седем добавени от съдията.

ВИЖТЕ ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

Така Реал направи дубъл срещу Севиля през сезона и печели за пети пореден път като гост във всички турнири.

Срещата започна прекрасно за Севиля. Иван Ракитич откри резултата в 21-ата минута след добре изпълнен пряк свободен удар, при който стената на гостите се разкъса и разочарова Тибо Куртоа.

Само четири минути по-късно Ерик Ламела удвои аванса на андалусийци, вкарвайки на празна врата след много добри действия на мексиканския национал Хесус Корона.

През втората част Карим Бензема направи значим пропуск в самото начало, но в 50-ата минута резултатът стана 1:2. Тройна комбинация между французина, Дани Карвахал и Родриго завърши със силен голов удар отблизо на бразилеца.

В 76-ата минута дойде най-спорният момент в мача, когато гол на Винисиус бе отменен заради игра с ръка. Бразилското крило си спря топката по-скоро с рамо, но след дълго гледане с ВАР съдията не посочи центъра.

Въпреки многото спорове Реал продължи да доминира и заслужено стигна до второ попадение. Това се случи в 82-ата минута след още едно включване на Карвахал и центриране по земя към туко що влезлият Начо Фернандес. Централният бранител стреля веднага и бе точен за 2:2.

Снимка: AP/БТА

Натискът на Реал не спираше и кинжалният удар бе нанесен в 92-ата минута. Винисиус даде магически пас към Родриго, който пък отклони за Бензема. Карим финтира в наказателното поле и прати топката във вратата, въпреки че пред него имаше куп от играчи на Севиля.

Това беше един от многото мачове през сезона, в които Карло Анчелоти показа изключително майсторство при смените и умение да обръща развоя.