Челси се класира за финала в турнира за Kупата на Футболната асоциация след победа с 2:0 в лондонското дерби срещу Кристъл Палас на "Уембли".

Така "сините" на Томас Тухел оформиха страхотен финал срещу Ливърпул на 14 май.

Това ще е едва втори финал между тези два клуба в надпреварата, като първият бе преди 10 години. През 2012-а Челси триумфира с 2:1 след голове на Рамирес и Дидие Дрогба.

Челси и Ливърпул имат други два финала на ниво английски футбол, но в турнира за Купата на Лигата. През миналата година мърсисайдци триумфираха след изпълнение на дузпи, а през 2005-а Челси го направи след продължения.

В днешния мач Кристъл Палас показа много добра защита, но в крайна сметка бе пречупен от по-класния съперник през второто полувреме. Първо в 65-ата минута Рубен Лофтъс-Чийк откри резултата с много силен удар от воле след разбъркване в наказателното поле.

В 76-ата минута резултатът стана 2:0, когато Тимо Вернер изведе Мейсън Маунт и английският халф се нуждаеше от две докосвания, за да преодолее Джак Бътланд.

Преди головете Палас беше опасен в атака, но Шейку Кояте направи два значими пропуска и лиши своите от аванс.

Това беше десета поредна победа на Челси над "орлите" във всички турнири, но първият им в турнира за Купата през настоящия век.

"Сините" от Лондон се класираха за петия си финал в последните шест години и ще опитат да спечели трофея за девети път. Ливърпул го е печелил седем пъти, но за последно през далечната 2006-а.