Бразилия победи драматично Мексико в луд мач, игран в Тексас пред публика, достойна за финал на голям турнир.

Страхотната атмосфера спомогна това да е много повече от контрола, а успехът на селесао с 3:2 дойде в драма, разиграла се в добавеното време.

Бразилците поведоха с ранен гол на Андреас Перейра, който елегантно слаломира в наказателното поле, преди да завърши атаката в 5-ата минута. Габриел Мартинели направи 2:0 в 54-ата минута и не изглеждаше, че има някакво съмнение кой ще спечели.

Но Хулиан Киньонес намали в 73-ата минута, а нататък мексиканците тръгнаха на щурм, подкрепяни мощно от хилядите свои сънародници по трибуните.

И във втората минута на добавеното време изравниха - с малко късмет след рикошет, а и след добавка, вкара Гийермо Мартинес.

Това обаче не бе всичко. Оставаха още шест минути от добавеното време, като Вини Жуниор се разигра по лявото крило, центрира точно и в 96-ата минута Едуардо Фелипе Морейра де Соуза вкара с глава.

Ще чувате често името на Ендрик - защото именно той е голмайсторът, в следващите години. 17-годишното чудо на Бразилия ще премине от Палмейрас в Реал Мадрид след Копа Америка това лято, а талантът му изглежда необятен.

Ендрик вече има три гола за националния тим, като те са победен срещу Англия на "Уембли", изравнителен в контрола с испанците и сега нов решаващ удар в добавеното време срещу Мексико. Показателно е, че суперталантът получи култовия номер 9 в златистия състав за Копа Америка.

А тя започва на 20 юни в Щатите, като Бразилия чака мачове с Коста Рика, Парагвай и Колумбия в групата. Не и преди на 13 юни да срещне домакините от САЩ в последната си проверка в Орландо.

Американците тази сутрин преживяха шок - 1:5 от Колумбия в Мериленд, след като съперникът дори остави да почиват някои от звездите в състава му. Но колумбийците показаха зрелищен футбол и загатнаха, че битката за първото място в група с Бразилия ще е интересна.