Хърватия постигна изненадваща победа с 2:1 над Португалия като гост в приятелски мач, игран на "Ещадио Насионал до Жамор" на няколко километра от Лисабон

Капитанът и голяма звезда на "мореплавателите" Кристиано Роналдо не взе участие в мача.

И за двата отбора предстои участие на Европейското първенство в Германия.

Португалците са в наглед лека група с отборите на Турция, Чехия и Грузия, докато "ватрените" са в Групата на смъртта, заедно с Испания, Италия и Албания.

Балканците поведоха още в началото след точно изпълнена дузпа от Модрия и успяха да запазят аванса си до почивката. В началото на втората част Диого Жота изравни за Португалия. Хърватия обаче бързо възстанови аванса си след гол на Будимир, който засече с глава една отбита в гредата топка.

Това бе последна контрола за Модрич и компания преди Европейското, докато португалците имат още една проверка.