Лионел Меси можеше да вкара поне 4 гола - и по неговите стандарти това не е преувеличено, но невероятната игра на един 40-годишен ветеран, както и два пъти гредите, го спряха в дебюта му в плейофен мач зад Океана.

Интер Маями все пак победи с 2:1 гостуващия Атланта Юнайтед, за да вземе аванс от 1-0 в серията, в която се играе до два успеха.

Втората среща е на 3 ноември в Атланта, а ако се наложи трета, тя отново ще е в Маями на 10 ноември.

Луис Суарес откри във втората минута с типичен завършващ удар, каквито сме виждали десетки пъти в кариерата му. Меси два пъти стреля в ъглите, но Брадли Гузан - бивш национален вратар на Щатите, вече на 40, спасяваше майсторски.

Накрая бе преодолян, но гредата спря удара на Лео, който не можеше да повярва.

През второто полувреме Гузан спаси още една бомба от аржентинската десетка, а негов шут от пряк свободен облиза сглобката на гредите в края.

Атланта изравни в 39-ата минута с гол на грузинеца Саба Лобжанидзе, но Жорди Алба прати снаряд в 60-ата и донесе победата на Маями.

След този кръг осемте отбора - по четири в двете конференции, отиват на полуфинали на Изток и Запад, като там сблъсъците са в един мач. Следват финали в конференциите, а след това и големият сблъсък за трофея между победителите в тях.

Ако елиминира Атланта, Интер на Меси ще е домакин и в двата следващи етапа по пътя до големия финал, който е на неутрален терен, защото е поставен като №1 на Изток заради актива си от редовния сезон.

На Запад в тази позиция е ФК Лос Анджелис.