Локомотив Пловдив победи в железничарското дерби срещу Локомотив София. На стадиона в "Надежда" двата тима заформиха шоу с 6 гола, спечелено от "смърфовете" с 4:2.

Това бе и първа победа за Локо Пловдив като гост от ноември миналата година.

Успехът не дойде лесно, след като домакините поведоха в резултата в 21-ата минута, когато изпълниха заучен пряк свободен удар, при който Ивайло Найденов стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в двама футболисти на гостите, топката влезе в мрежата на Динко Хоркаш.

Шест минути след това хърватският страж прати топката към Джовани, като Алан Диас не успя да се намеси и бразилецът прехвърли Александър Любенов за 1:1. Точно след изминаването на час игра Джовани донесе обрата на Локо Пловдив с втори гол след пробив и изстрел на Бабакар Дион, като след рикошет топката стигна до Бариани и той вкара втория си гол в мача.

В 71-ата минута Георги Минчев се пребори с Диого Тешейра и продължи топката към Матеус Да Силва, който с мощен изстрел от границата на наказателното поле порази горния десен ъгъл на вратата на столичните "железничари".

Булфото

Десет минути преди края на редовното време Бабакар Дион вкара четвърти гол за гостите, след като засече подаване от лявото крило на Джовани. В 88-ата минута Красимир Станоев реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Матеус Да Силва срещу Ивайло Найденов.

С тази победа хората на Александър Томаш събраха 4 точки и излязоха на второ място във временното класиране, където тимът на Стойчо Стоев пък е 9-и.