Холщайн Кил играе първия си сезон в Бундеслигата, след като за първи път в историята си спечели промоция за елита на германския футбол. И след като преди няколко кръга получи посрещане с 1:6 срещу Байерн (Мюнхен), сега шокира шампионите от Байер (Леверкузен) и си тръгна с точка от гостуването на "аспирините" след 2:2.

А по този начин помрачи мач №100 на Чаби Алонсо като наставник на клуба.

Домакините дадоха заявка за поредно голово зрелище и до осмата минута вече водеха с 2:0. Благодарение на Виктор Бонифейс, вкарал още в 4-ата и Йонас Хофман, удвоил още четири по-късно. И двете асистенции пък бяха дело на Есекиел Паласиос.

Холщайн обаче не се отказа и се пребори за равенство, а това се случи благодарение на Макс Гешуил, съживил надеждата в продължението на първото полувреме за 2:1 и Ян-Фиете Арп, осигурил точката.

Някогашната надежда на Байерн (Мюнхен) вкара от дузпа в 69-ата минута за 2:2, след като Джереми Фримп фаулира Армин Гигович.

Байер губи точки след преднина от два гола за втори път през сезона, след като по-рано загуби с 2:3 от РБ (Лайпциг).

Шампионът е пети в класирането с 11 точки, докато Холщайн Кил е седемнадесети с 2.