Доскорошният нападател на ЦСКА Али Соу започна по страхотен начин кариерата си в Русия. Гамбиецът, който премина в Ростов, отбеляза два гола в дебюта си за руския тим, като именно попаденията му бяха с цената на точка срещу лидера в класирането Зенит (Санкт Петербург) далеч от дома.

Соу откри в 44-ата минута, когато бе на правилното място в правилното време и след рикошет в защитник на Зенит отбеляза гол с… рамо. В 56-ата минута Ростов остана с човек по-малко, което позволи на домакините да обърнат до 2:1, но в предпоследната минута на редовното време Соу пак показа добро пласиране и засече удар на свой съотборник, за да го прати във вратата.

Ростов е на пето място в класирането с 33 точки след 20 мача, докато Зенит е на върха с 42.