Родният национал Валентин Антов записа цял мач на "Стадио Олимпико", където неговият втородивизионен Кремонезе гостуваше на Рома в мач от осминафиналите за Купата на Италия.

Антов и компания не бяха далеч от сензацията, но в крайна сметка загубиха с 1:2 и отпаднаха от надпреварата.

Родният национал започна от първата минута за своя тим и остана на терена до последния съдийски сигнал, а Кремонезе успя да измъчи Жозе Моуриньо и неговия тим. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Нещата не започнаха добре за Антов, който още в деветата минута получи жълт картон за нарушение срещу Белоти, но въпреки това остана на терена до самия край и доигра умно мача, за да не получи второ официално предупреждение.

Всъчщност това не се отнасяше само за Антов, защото до 15-ата минута на мача Кремонезе вече бе с четири жълти картона, но все пак до края на почивката втородивизионният тим ликуваше.

Франк Тсаджут изведе гостите напред в 37-ата минута, преди която играчите на Рома бяха нацелили две греди.

Снимка: Getty images

През втората част "вълците" натиснаха сериозно в търсенето на обрат или поне на продължения, като това се случи в заключителните 13 минути.

Ромелу Лукаку изравни в 77-ата, а пет минути преди края появилият се от пейката Пауло Дибала вкара победният гол за 2:1, като по този начин прати Рома на четвъртфинал за Купата на Италия.

A там "вълците" ги очаква римско дерби срещу Лацио.

Аталанта си осигури мач срещу Милан след победа с 3:1 над Сасуоло (ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК). Фиорентина ще срещне Болоня, а в последния четвъртфинал Фрозиноне очаква един измежду Ювентус и Салернитана.