Арда (Кърджали) направи любопитна серия от три поредни мача, в които занули грандовете на българския футбол.

След като постигна 0:0 при домакинството си на Лудогорец и гостуването на ЦСКА, тимът на Алекандър Тунчев взе същия резултат от гостуващия Левски в отложен мач, който далеч не предложи зрелище.

Така защитата на кърджалийци спря трите най-силни отбора в българския футбол през последните години, като го направи в рамките на седмица и половина.

Равенството оставя двата съперника много близо един до друг, като Арда е на шестото място с 25 токчи, на две зад Левски, който обаче е с изигран мач повече. За хората на Тунчев това беше четвърти пореден мач от първенството без вкаран гол, като в това число влиза и загубата от Славия с 0:1. Левски на Николай Костов пък отново разочарова, след като през миналия уикенд загуби от Берое в Стара Загора.

Първото полувреме в Кърджали не предложи нищо по-различно от скука за футболните фенове в града.

Головите положения ги нямаше никакви, а дори и да имаше опасни атаки, те бяха спирани с тактически нарушения. Това принуди съдията Валентин Железов да раздаде общо четири жълти картона.

Тенденцията се запази в началото на втората част, но в 57-ата минута Левски имаше златен шанс да поведе в резултата. След подаване по земя на Марин Петков от десния фланг се получи възможност за бразилския нападател Рикардиньо да стреля, но последва фантастична намеса на вратаря Анатолий Господинов.

Патрик Габриел-Галчев влезе в игра за "сините" в средата на второто полувреме и направи няколко хубави центрирания от десния фланг При едно от тях той намери съотборник и се стигна до удар над вратата.. В една от следващите атаки към центрирането дойде от ляво от Цунами, Рикардиньо отклони с глава, а от близка дистанция Асими Фадига видя как ударът му е спасен от Господинов.

В 85-ата минута гостуващите играчи в жълто поискаха дузпа за нарушение срещу Асен Чандъров, но основания за такава нямаше.

До края изненадващо или не, Арда бе по-опасният тим и направи няколко бързи атаки, като при една от тях Ел Мами Тетах даде лошо подаване към съотборник в чиста позиция.