Носителят на Купата на Лигата Манчестър Юнайтед няма да защити трофея си след срамно представяне и отпадане от Нюкасъл в осминафиналите.

"Червените дяволи" допуснаха втора поредна загуба с 0:3 на "Олд Трафорд" след тази от градския съперник Манчестър Сити, като мачът със "свраките" бе повторение на финала от миналия сезон.

Отборът на Еди Хау разби своя съперник, вкарвайки му първите си два точни удара в мача - Мигел Алмирон в 29-ата минута и Люис Хол в 36-ата.

В 60-ата минута Джо Уилък направи 3:0, а след това Ерик Тен Хаг пусна в игра тежката артилерия с Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд и Расмус Хойлунд. Те обаче не направиха почти нищо ново в атака и гол във вратата на Нюкасъл не падна.

Арсенал също изяде голям бой и отпадна от турнира. "Артилеристите" на Микел Артета бяха сразени при гостуването си на Уест Хям с 1:3.

"Чуковете" поведоха с 3:0 след автогол на Бен Уайт в 16-ата минута и попадения на Мохамед Кудус в 50-ата минута и Джаред Боуен десет по-късно. В самия край на двубоя Мартин Йодегор вкара почетно попадение за гостите.

В същото време Ливърпул и Челси оправдаха ролите си на фаворит и продължиха към четвъртфиналите.

Мърсисайдци победиха трудно Борнемут като гост с 2:1.

Коуди Гапко даде аванс за отбора на Юрген Клоп в 31-ата минута, но Джъстин Клуйверт изравни в 64-ата. Мачът бе решен от страхотно попадение на Дарвин Нунес в 70-ата с далечен изстрел.

Челси пък победи рутинно гостуващия втородивизионен Блекбърн с 2:0 и взе глъдка въздух.

Точни за "сините" бяха Беноа Бадиашил в 30-ата минута и Рахийм Стърлинг в 59-ата.