Арда постигна впечатляващ обрат, благодарение на който измести Славия от седмото място в класирането, даващо право на участие в бараж за евротурнирите. В Кърджали домакините спечелиха с 3:2, а победното попадение на Преслав Боруков дойде в 92-ата минута на мача.

Срещата бе изключително интригуваща, а столичани на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка останаха с празни ръце и ще се надяват на положително развитие в последния плейофен кръг.

Ерол Дост откри за "белите" в 24-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер на Тони Тасев. Това бе и единствен гол преди почивката.

Тридесетина минути след това Арда изравни с първото за вечерта попадение на Преслав Боруков. Нападателят бе точен след пас в наказателното поле на Ел Мами Татах - 1:1 в 55-ата минута, като гостите имаха претенции, че преди центрирането топката е излязла извън терена.

Ахмед Ахмедов пак изведе Славия напред в 73-ата минута след хубава комбинация между Галин Иванов и деветката, появил се като резерва. Ахмедов се разписа буквално секунди след влизането си на терена - 2:1.

Вратарска грешка в 89-ата минута обаче доведе до втори гол за Арда. Николай Кръстев не прецени излизането си, а Ласана Н'Диайе, също появил се като резерва, се разписа за 2:2.

В 92-ата минута Крачунов стреля с глава, Кръстев спаси, а при добавката Преслав Боруков донесе победата на своя отбор - 3:2. "Белите" имаха претенции и тук, но проверка с ВАР показа, че те са неоснователни и при изстреля на Крачунов фаул няма.

Кръг преди края Арда и Славия имат по 55 точки, но победителите днес са седми, а столичани - осми.

В последния кръг Арда гостува на Ботев в Пловдив, а Славия приема у дома Локомотив (София).