Арда победи очаквано последния в класирането у нас Спартак (Вн) с 2:0 на свой терен, но трябваше да прояви търпение, а и съперникът да остане с 10 души, за да бъде улеснена мисията на домакините.

Гостите се браниха упорито, като първото полувреме мина почти без положения пред вратата им. Но в края на тази част дойде ключов момент - Александър Цветков, бившият национал, посегна опасно към глезена на съперник при единоборство, а вече имаше жълт картон.

Със сигурност можеше да му бъде показан втори такъв веднага, но опитният Георги Кабаков реши друго. Подсказаха му обаче да гледа повторения на монитора за ВАР и реферът бе принуден след видяното да изгони с директен червен картон Цветков.

Второто полувреме бе съвсем различно, а Спартак се задъхваше срещу налитащите нападатели на домакините. Арда вкара в 53-ата минута - Станислав Иванов, завърнал се от САЩ, откри резултата с първия си гол за тима от Кърджали.

От последното му попадение по нашите терени минаха 27 месеца, той бе за Левски срещу Царско село през декември 2020-а.

Иван Тилев вкара второто попадение четири минути преди края, а домакините изпуснаха още ситуации.

Така те печелят трети мач от четирите си пролетни двубоя след подновяването на шампионата. И вече имат 35 точки, колкото са събрали шестият Славия и седмият Левски.

Битката за местата в шестицата ще е голяма, след като и Черно море (36 т., пето място) и четвъртият Локомотив (Пд) с 38 точки не са далеч. Още в следващия кръг ще гледаме пряк сблъсък Славия - Арда в тази битка.

Спартак остава последен с 12 точки, на четири зад най-близките отбори над него - Хебър и Пирин, които имат по 16.