Арда откри петия кръг от сезона в Първа лига с победа, постигната с минималното 1:0 над Локомотив (София) у дома.

Домакините оправдаха ролята си на сериозен фаворит преди срещата и успяха да постигнат втора победа от началото на сезона.

След силната игра и успеха на "Колежа" над Ботев, днес кърджалийци напълно заслужиха и победата си над столичния Локомотив, макар тя да дойде само с гол разлика.

Той бе дело на Лъчезар Котев, който в 21-ата минута получи пас от Станислав Ивано около границата на наказателното поле и без да влага сила, но с отлично насочване, прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

Както и преди гола, така и до края на двубоя Арда доминираше, но така у не успя да вкара втори гол, който да направи заключителните минути на мача по-спокойни.

Но трябва да отчетем, че Локомотив така и не застраши вратата на домакините, а и червеният картон, който Лука Иванов получи в 85-ата минута съвсе обрече "железничарските" надежди за точка на неуспех.

Така след четири изиграни мача Арда има актив от 7 точки и двубой пасив, докато Локомотив има 6 точки, но от пълния комплект от пет мача.