Отборът на Арда затвърди реномето си на един от най-силните домакините в родната Първа лига и записа нова победа у дома.

Клубът от Кърджали победи Септември с 2:1, а това бе петата му победа от шест домакинства от началото на сезона, като записа и едно реми.

Арда надигра своя гост от столицата, но в самия край трябваше да трепери за победата след наивните пропуски и отпускането.

Домакините сякаш решиха всичко в своя полза още през първата част, от която се оттеглиха при резултат 2:0.

Тонислав Йорданов откри в 32-ата минута, когато имаше и късмет, защото ударът му срещна главата на бранител на Септември и влезе във вратата.

А малко по-късно груба грешка в отбраната на гостите позволи на Чинонсо Офор да се откъсне сам още от центъра на терена, а неразчетеното излизане на вратаря Шейтанов допълнително му помогна, за да може нападателят на Арда да се разпише за 2:0.

С оглед този резултат на почивката всичко в мача бе решено, като до заключителните минути на мача почти нищо интересно не се случи на терена.

В самия край Арда можеше да реши всичко чрез дузпа, която Борислав Цонев изпусна, а това можеше да струва скъпо на домакините.

В 89-ата минута Септември намали за 1:2 и имаше пет минути на надеждата. Тя обаче угасна и Арда успя да задържи своя аванс.

Така Арда остава на шесто място с вече 21 точки, докато Септември е 14-и с 10 пункта.