Преследването на върха в класирането в Англия продължава с пълна сила. Арсенал и Манчестър Сити продължават да дишат във врата на лидера Ливърпул, след като записаха победи в мачовете си, като и двата тима трябваше да обръщат резултата срещу съперници, които бяха аутсайдери.

Лондончани стигнаха до 3:1 срещу Саутхемптън, след като изостанаха с 0:1, докато шампионите допуснаха Фулъм да поведе с 0:1 на "Етихад", но също спечелиха - с 3:2.

Първо полувреме без голове на "Етихад" премина във второ с общо четири попадения, като Камерън Арчър изненада домакините в 55-ата минута и даде преднина на "светците".

После обаче Букайо Сака се превърна в играч на мача, като асистира за два гола и сам отбеляза един. Английският национал първо даде голов пас на Кай Хаверц - 1:1, а после и на Габриел Мартинели за обрата, след което две минути преди края фиксира 3:1 като краен резултат.

Ерлинг Холанд пък отново не отбеляза за Ман Сити, но Матео Ковачич влезе в неговите обувки с два гола. Андреас Перейра изведе някогашния тим на Димитър Бербатов напред в средата на първото полувреме, но Матео Ковачич изравни почти моментално. В 47-ата минута хърватинът вкара и за 2:1, а до края Жереми Доку (82') и Родриго Мунис (88') се отчетоха с по гол за двата тима за 3:2.

Както Сити, така и Арсенал имат по 17 точки, една по-малко от лидера Ливърпул, като са съответно втори и трети.