ЦСКА допусна колосална издънка, а Септември пък постигна исторически успех. "Армейците" се върнаха на стадион "Васил Левски", но само за да загубят от другия столичен тим с 0:1 - резултат, който действително ще се помни доста време, защото досега "червените" бяха със 100% успеваемост в мачовете си за първенство срещу точно този съперник (14 мача с 14 победи).

Така воденият от бившия треньор на "Левски" Николай Митов отбор поднесе една от най-големите изненади от началото на първенството, а Александър Томаш допусна втората си загуба като наставник на родния си отбор - след тази от "Ботев" (Пловдив) в дебютния му двубой.

Преди началото на днешната среща легендата Георги Велинов бе почетен по случай 67-ия си рожден ден. Уважението, показано от страна на ЦСКА към един от най-големите в историята на клуба, остана единственото положително нещо за домакините в дъждовната съботна вечер в центъра на София.

Снимка: БТА

Бертран Фурие стана автор на единственото попадение в 39-ата минута, когато топката се озова в него след рикошет, а той с левия крак остави Густаво Бусато безпомощен. Голмайсторът провокира феновете на противника и в замяна получи сериозен обстрел с бутилки.

Малко преди това пък Лиъм Купър напусна принудително игра заради контузия. Като цяло през първото полувреме ЦСКА изглеждаше доста невзрачно и въпреки множеството опити за атака, така и не стигна до истински добър шанс за гол.

В продължението на първото полувреме имаше и полемика. Съдията Стоян Арсов отсъди фаул в полза на "червените" на границата на наказателното поле, но бе извикан от ВАР да гледа повторение за потенциална дузпа. Такава обаче не бе отсъдена.

Годуин Коялипу и Джонатан Линдсет влязоха в игра на почивката, като именно те двамата имаха възможности да изравнят, ала така и не го сториха.

Двата отбора завършиха мача с по 10 души - Митко Митков, бивш играч на ЦСКА, бе изгонен три минути преди края за Септември, а пък Лумбард Делова получи контузия и също остави своя тим с човек по-малко.

ЦСКА и Септември имат по 10 точки и са на дванадесето и тринадесето място в класирането на efbet Лига. След паузата за националните отбори за едните предстои Вечно дерби с "Левски", а за другите - домакинство на Лудогорец.