Арсенал постигна убедителна победа в лондонското дерби срещу Фулъм на "Крейвън Котидж" - 3:0.

Така "артилеристите" на Микел Артета постигнаха пети пореден успех във Висшата лига и събраха актив от 66 точки, с което отново поведоха с пет на преследвача Манчестър Сити.

Лидерите в класирането вкараха и трите попадения през първото полувреме, като техни автори бяха Габриел Магаляеш, Габриел Мартинели и Мартин Йодегор. Магалеяш и Йодегор вкара на Котиджърс във втори пореден мач.

Гол на Мартинели в самото начало бе отменен заради засада, но Магалеяш откри резултата в 21-ата минута с глава след центриране от ъглов удар на Леандро Тросар.

Доскорошният играч на Брайтън направи втора асистенция пет минути по-късно, когато намери Мартинели на далечната греда и бразилецът вкара с глава от близка дистанция.

Тросар се отчете с третата си асистенция в самия край на първото полувреме, когато отново центрира към същото място и там Йодегор пое топката преди да финтира двама играчи и да отбележи за крайното 3:0.

Втората поредна загуба оставя Фулъм на осмата позиция с 39 точки.