Марко Асенсио бе героят в приятелския мач между бившия и настоящия тим на суперзвездата Кристиано Роналдо - "Реал" (Мадрид) и "Ювентус"

Португалецът не взе участие в приятелската среща, а "Реал" победи с 3:1.

Двубоят бе част от "International Champions cup" и се игра във Вашингтон, САЩ.

Италианският тим успя да поведе в началото след автогол на Дани Карвахал, който в опита си да изчисти центриране, прати топката в собствената си врата.

"Реал" стигна до изравняването в заключителните минути на първата част, когато Гарет Бейл отбеляза с мощен удар с левия крак.

На почивката Хулен Лопетеги извърши 5 промени, а 10 минути по-късно "Реал" вече водеше с 3:1 в резултата, като и в двата гола замесени бяха играчи, появили се на полувремето.

В 47-та минута Асенсио изведе по отличен начин Винисиус, който напредна и върна топката към съотборника си, а Асенсио не сгреши от чиста позиция.

10 минути по-късно Марко Асенсио получи добър пас от Вазкес, навлезе в наказателното поле и отбеляза, като вратарят Шчесни не се намеси по най-добрия начин.

До края на мача нови голове нямаше, а за "Реал" предстои последна контрола срещу "Рома", след което "кралския" клуб ще играе за Суперкупата на Европа срещу градския си съперник "Атлетико".