Аталанта е на първия си европейски финал в историята и ще спори за трофея в Лига Европа.

Италианският тим разби Олимпик Марсилия в Бергамо с 3:0 и с общ резултат 4:1 се класира за мача за трофея, който ще е срещу германския шампион Байер Леверкузен. Двубоят е в Дъблин на 22 май.

Отборът на Джанпиеро Гасперини изигра пореден изумителен мач в турнира, след като категорично надигра Ливърпул в четвъртфиналите, а преди това и португалският шампион Спортинг (Лисабон). Марсилия пък пропусна да се класира на първия си европейски финал от 2018 година, когато загуби мача за титлата в Лига Европа срещу Атлетико Мадрид.

Аталанта днес размаза своя съперник през първото полувреме, като почти всичко интересно беше пред вратата на гостите.

Играещият под наем от Милан Шарл де Кетеларе удари греда, а Джанлука Скамака също направи много значим пропуск. Удар на Давиде Запакоста пък беше спасен от вратаря.

Логичното се случи в 30-ата минута, когато Адемола Лукман финтира двама защитници и стреля от границата на наказателното поле, а при удара се получи коварен рикошет и топката влетя за 1:0.

До края на полувремето Де Кетеларе направи голям пропуск, като ударът му бе отразен от вратаря, след като много се забави.

Богинята "грабна" съперника още в началото и на втората част и бързо вкара втори гол. 21-годишният Матео Руджери влезе навътре от фланга и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл със страховит шут - 2:0.

След това Марсилия се посъбуди и можеше да стигне до гол с доза късмет. Центриране на Джордан Верету срещна гредата.

Аталанта обаче продължи да доминира и стигна до трети гол в самия край. Ел Билал Туре показа фантастична скорост по левия фланг, а след това не сгреши сам срещу вратаря и оформи крайното 3:0.