Вечерта в Шампионската лига бе открита с два драматични двубоя, които подгряха феновете за късния пакет с мачове.

В Мадрид Атлетико продължи с неубедителното си представяне в надпреварата, като не успя да победи сензацията в групата Брюж. Дюшекчиите стигнаха само до точката, завършвайки 0:0.

В герой за гостите от Белгия се превърна бившият вратар на Ливърпул Симон Миньоле, който направи куп зрелищни спасявания, за да опази мрежата си суха. Атлетико все пак стигна до два гола, но те бяха правилно отменени заради засада.

Най-спорният момент в мача пък дойде в края на първата част, когато съдията отсъди дузпа в полза на домакините. След преглед с VAR oбаче реферът отмени решението си, което вбеси темпераментния Диего Симеоне.

След тази поредна грешна стъпка класирането на Атлетико за следващата фаза изглежда под сериозна въпросителна. Испанският гранд има 4 точки и поне временно се намърда на втората позиция, от където обаче ще бъде изместен още тази вечер след мача между Леверкузен и Порто, които са с по 3 точки. Брюж пък има 10 точки на върха в класирането и е сигурен за класирането си на осминафиналите.

Getty Images

В другия ранен мач за вечерта Наполи отнесе с 4:2 Аякс и също може да е спокоен за продължаването си напред. Италианците продължават да са без грешка и с актив от 12 точки са недостижими на първото място.

Двубоят в Неапол бе много интересен, а головете заваляха още от 4-тата минута, когато Ървинг Лосано бе изведен от Пьотр Желински в наказателното поле и с глава прехвърли вратаря на Аякс. След 16 минути игра Джакомо Распадори удвои аванса на Наполи след асистенция на Хвича Кварацхелия.

Нидерландският тим започна по-силно второто полувреме и върна едно попадение след само 4 минути игра - дело на Дейви Клаасен. Кварацхелия обаче възстанови аванса за своя тим от дузпа в 62-ата минута.

Аякс успя да намали до 2:3 също от дузпа чрез Бергвайн, но в самия край на мача Осимен оформи крайния резултат.

Така Аякс остава с 3 точки, а Ливърпул е с 6 преди двубоя си срещу Рейнджърс.