България загуби домакинството си на Косово с 2:3 в евроквалификациите за първенството през 2020-а година след зрелищен мач с много тъжни изводи за нас.

Гостите изглеждаха като световна сила на терена и доминираха в почти всичките 90 минути, въпреки че стигнаха до успеха едва в продължението на срещата.

България допусна гол през първата част, успя да нарави пълен обрат, но в последствие стана жертва на такъв след устрем на съперника, който изглеждаше страховит през второто полувреме.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Хората на Бернар Шалан можеха да вкара 4-5 попадения през втората част, но в повечето случаи късметът ни се усмихваше и затова бяхме близо до точката. Тя и без това не ни вършеше кой знае каква работа.

Снимка: БТА

Оставаме с два пункта след четири мача в Група "А" на предпоследното четвърто място, докато Косово вече е трети с пет точки. Поражението е второ в два мача за Красимир Балъков като национален селекционер и дойде след общо четири промени в състава спрямо мача с Чехия (1:2).

Мачът бе изпълнен с напрежение на терена, но такова имаше и на трибуните макар ниската посещаемост (5-6 хиляди души общо). Фен на "лъвовете" и такъв на гостите се сбиха в ложите, но за щасите бързата намеса на полицията предотврати по-грозни сцени.

Снимка: БТА

Грозно бе и това, което се случваше пред вратата на Николай Михайлов - купища удари, каквито почти нямаше на другата врата. Вкарахме две попадения, но немощта ни в защита донесе заслужената победа за съперника. Той бе по-мотивиран и можещ, както бе и в първият мач в Прищина (1:1).

За националния ни отбор предстои притеснително гостуване на лидера в групата в Англия на 10 септември.

Косово владееше повече топката в началните минути подобно на първия сблъсък между двата отбора, но България създаде опасност.

Десподов получи след пробив на Галин Иванов и стреля силно, но вратарят на гостите се справи. На другата врата Антон Недялков направи две важни намеси при пробиви на съперникови играчи.

В 17-та минута Косово поведе след центриране на Мергим Войвода отдясно Страхил Попов се намеси твърде лековато и топката стигна до Милот Рашица, който нямаше проблем да открие резултата.

Снимка: Bulphoto

Косово продължи да е по-техничният и активен отбор на терена и стоеше все едно това е домакинът. Последваха няколко прострелни центрирания, които за наше щастие на намериха целта, а в 37-та минута удар на Бирсент Целина бе спасен от Николай Михайлов.

България заигра много по-добре в края на полувремето и в 43-та минута това даде резултат. Ивелин Попов вкара страхотен гол след пробив през центъра на терена. Фантастичен удар.

Косово отвърна моментално с удар на Целина по земя, който мина опасно близо до дясната греда на Михайлов. Имахме късмет.

Втората част започна с двуостри атаки, които завършваха с лошо последно докосване. В 55-та минута обаче направихме обрата пълен. Кристиян Димитров, който влезе като резерва на полувремето, вкара след центриране от корнер и се реабилитира за грешката си в мача с Чехия.

В 64-та минута обаче Косово изравни. Муричи се разписа след центриране отляво и лошо излизане на Николай Михайлов, който не прецени летежа на топката.

Четири минути по-късно изтръпнахме отново. След центриране от фаул Муричи вкара отново с глава, но за щастие този път правилно бе отсъдена засада. Тънка, но я имаше.

10 минути преди края Косово получи ново статично положение, но този път последвалият удар бе спасен от Михайлов. Нашите в тези минути трудно получаваха контрола върху топката.

В края на мача имахме голям късмет. Косоварите нападаха устремено и стреляха удар след удар. При два на Рашица топката мина отново адски близо до гредите.

В 92-та минута логичното се случи. Косоварите реализираха след нов удар с глава, този път на резервата Рашани.

В другия мач от тази група Чехия очаквано взе домакинството си на Черна Гора - 3:0.