България записа трета поредна загуба във футболния турнир Лигата на нациите след 0:1 от Уелс на стадион "Васил Левски".

При тъжна обстановка с около 500 зрители нашите за трети път в груповата фаза допуснаха късен гол, който ги лиши от точки. Северняците ни удариха с попадение в 85-ата минута, като мачът беше копие на този в Уелс преди 38 дни.

Хората на Райън Гигс отново не надиграха тези на Георги Дерменджиев, но дочакаха момента си на контраата и то в период, в който домакините упражниха най-добрия си футбол в хода на целия мач. Ако можем да говорим за такъв.

А всъщност срещата не предложи кой знае какво - почти никакъв футбол и много битка. Нашите показаха по-добро ниво спрямо предишния мач с Финландия, но регистрираха шестата загуба в осем мача откакто наставник е бившият треньор на Лудогорец.

Снимка: БТА

Но за какво ниво да говорим щом не отправихме нито един точен удар в хода на целия двубой, макар че бяхме домакини и на теория няма какво да губим като последни в групата. Закономерно оставаме на дъното в Група 4 на Лига "B" с една точка, а Уелс е на върха с пълен актив от 12. Ще падне борба за третото място с Република Ирландия, която е с две точки до момента.

Промените в състава ни бяха на лице в пореден двубой - на вратата застана Николай Михайлов, който беше трети пореден различен избор под рамката за една седмица. Иначе в избирането на хората пред него нямаше кой знае какви изненади. Атаката бе водена от Йомов, Десподов и Краев, но отново не донесе голове. За съперника не играха двете най-големи звезди Гарет Бейл и Ааръм Рамзи.

В първите няколко минути напрежението бе пред нашата врата след поредица статични положения - нарушения около наказателното поле и ъглови удари. Те обаче не доведоха до сериозна опасност за Николай Михайлов.

Интересните ситуации продължиха да липсват, а срещата изобилстваше от нарушения, с които и двата отбора накъсваха играта.

Снимка: БТА

Уелсците владееха по-често топката, но за пореден път се видя, че на британските отбори им липсва въображение и креативност в атакуващ план. Двата отбора се редуваха да бъркат лесни подавания и в повечето време играха в пешеходно темпо.

Така първото полувреме завърши без нито една реална голова опасност пред която и да е от двете врати. 45-те минути определено не бяха зрелище и нямаха достойнство, което да привлече неутрален зрител.

И втората част започна с по-добра игра на гостите и първият шанс се откри пред дебютанта Норингтън Дейвис, който стреля твърде неточно след подаване от дясно.

В 50-ата минута се стигна до меле между двата отбора след много грубо влизане на Даниел Джеймс срещу Сисиньо. Твърдата игра на уелсците им донесе три жълти картона в първия час игра.

Снимка: БТА

Първият опасен удар за гостите дойде в 50-ата минута, когато Хари Уилсън от пряк свободен видя как Михайлов спасява.

България обаче заигра много добре в тези минути и сътвори няколко бързи атаки, които за жалост не доведоха до добро финално подаване или изстрел.

В 60-ата минута резервата Раби Матондо проби по левия фланг и мина покрай няколко наши бранители преди да стреля неточно по земя. Мачът определено се раздвижи.

В 74-ата минута Матондо по чудо не вкара. След центриране от ляво тъмнокожият нападател стреля от воле, но твърде високо от перфектна позиция. На другата врата България създаде опасности, но на два пъти Десподов предпочете да играе индивидуално и сгреши.

Снимка: БТА

В 80-ата минута вратарят на гостите Уейн Хенеси се контузи и трябваше да бъде заменен принудително.

Това обаче не смути хората на Райън Гигс и те стигнаха до гол в 85-ата минута. Неко Уилямс центрира от десния фланг и от движение Джонатан Дейвис отправи страхотен удар, с който не остави шанс на Михайлов - 1:0. Това беше първият му гол с екипа на "драконите".

До края нашите опитаха някакъв натиск, но нищо, което да притесни резервния вратар на гостите. Мъката продължава.