Български гол, но за съжаление не и българска победа видяхме във финала за Купата на Италия при юношите.

В него Рома победи Фиорентина с 2:1 след продължения, като по този начин доминацията от четири поредни трофея за "виолетовите" бе прекъсната.

В състава на Фиорентина бе младежкият ни национал Димо Кръстев, който отново бе водеща фигура за своя тим и дори вкара гол с капитанската лента на ръката си.

След нулево реми в редовното време, което Фиорентина удържа с човек по-малко на терена, Рома успя да отрие резултата с гол на Джулио Мизитано в 92-ата минута. Пет по-късно обаче дойде моментът на Кръстев, който с глава след центриране от пряк свободен удър успя да изравни за 1:1.

За съжаление на младия Кръстев, който вече записа и дебют за мъжкия национален тим на България, Рома успя да стигне до победата в 114-ата минута, когато гъркът Димитрос Керамицис се разписа с глава за 2:1.

Така след страхотната доминацията от четири поредни трофея в турнира, Фиорентина най-сетне загуби титлата, а новият носител на Купата при юношите е Рома.

За Димо Кръстев пък сега предстои тежката задача да пробие в първия тим на Фиорентина, с който тренира вече от доста време, но така и няма записани минути.