Младежкият национален отбор на България записа второ реми в рамките на няколко дни.

Отборът ни направи равенство 1:1 като гост на Уелс в квалификационен мач за Европейското първенство следващата година.

Още преди двубоя и двата тима на практика не играеха за нищо, защото макар да имат математически шансове за второто място, те минават през доста невероятен сценарий в групата и серия от загуби на Нидерландия, дори и срещу Гибралтар.

Головото реми в Нюпорт бе оформено с два гола в рамките на секунди.

Първо Владимир Николов изведе България напред, само пет минути след появата си на терена, но със следващата атака Уелс изравни чрез Сам Пиърсън.

Така България запази четвъртото си място в групата с 9 точки от осем мача, а днешният ни противник Уелс е пети с осем пункта.

До края на квалификациите родният тим има две гостувания, които са на лидера Швейцария и тоталния аутсайдер Гибралтар.