Скромният тим на Специя поднесе може би сензацията на сезона в италиаснката Серия "А".

Отборът на родния национал Петко Христов, победи с 2:1 насред "Сан Сиро" борещия се за първото място Милан.

"Росонерите" се нуждаеха от успех, за да оглавят класирането си пред градския сперник Интер, но шокиращо се издъниха.

За съжаление изкаралият коронавирус Петко Христов остана на пейката през целия мач, откъдето изгледа подвига на своите съотборници.

Двубоят бе изключително атрактивен с куп пропуски, най-вече пред вратата на Специя, но 25-те удара в нейната посока не бяха достатъчни на Милан да вземе успеха, който трябваше да е лесен и без особено напрежение. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

"Росонерите" направиха куп пропуски през първата част, Тео Ернандес дори пропусна дузпа в 43-ата минута, но с последната атака за полувремето Рафаел Леао излезе сам срещу вратаря и ефектно го прехвърли за 1:0.

Специя обаче успя да изравни в 64-ата минута, а това накара Милан да хвърли всички сили в търсене на победното попадение.

И те го вкараха в 92-ата минута, когато дойде една от най-скандалните ситуации не само в мача, но и през сезона.

Жуниор Месаис вкара хубав гол във вратата на Специя, който трябваше да е победен, но секунди преди да отбележи реферът бе дал сигнал за нарушение срещу съотборника му Анте Ребич.

Така вместо авантаж и гол, съдията свири пряк свободен удар.

А от него Милан не вкара, за да се образува контраатака, след която Емануел Джеси вкара в 96-ата минута победния гол за Специя.

Така Интер остана лидер с 50 точки, Милан има 48, а Наполи, който днес победи Болоня с 2:0, има 46 пункта.