Италианският Наполи постигна драматична победа с 1:0 над миналогодишния финалист в турнира Ливърпул.

Двата тима се срещнаха в мач от група "С" на Шампионска лига в Неапол, а очакванията бяха за зрелищен мач с много положения и голове.

Изненадваща за мнозина бе играта на гостите, които не успяха да създадат голово положения през първата част, като също така не отправиха и точен удар в мача.

По този начин тимът Ливърпул записа трети мач без победа във всички турнири, след летящия старт на сезона, който направи.

Неаполитанците бяха по-активният тим на "Сан Паоло", но и те не достигаха до множество положения. Най-опасен през първата част бе ударът на Милик, който Алисон успя да отрази.

Единственото по-опасно положение за мърсисайдци дойде в 68-ата минута, когато удар на Салах мина встрани от вратата.

В 74-ата Джо Гомес изчисти удар на Кайехон от голлинията, а в 82-ата гредата спаси английския тим, след като Руи центрира към Мертенс, но от няколко метра белгиецът разтресе напречния стълб.

Късметът се усмихна на домакините в последната минута, когато Кайехон центрира в наказателното поле, където Инсиние протегна крака си и донесе успеха на тима си.

Снимка: АР/БТА

По този начин последната минута, в която Ливърпул успя да победи ПСЖ в предишния мач, днес се оказа фатална за мърсисайдци, но и те играха доста под познатото ниво.