Барселона най-сетне има поводи за леки усмивки след ужасните 12 дни, съпътствани от три кошмарни резултата.

Каталунците победиха Леванте с 3:0 у дома, с което прекъснаха серията от две поредни ремита в Ла Лига.

Те бяха срещу непретенциозните Гранда и Кадис, като към това чилсо прибавяме и мача от Шампионска лига срещу Байерн, който баварците сякаш на шега спечелиха с 3:0.

Днес каталунците нямаха право на нова грешка, като бързо решиха всичко в срещата, вкарвайки два гола за 14 минути. Още в шестата минута Мемфис Депай с отличната си техниха успя да спечели дузпа, която сам реши да изпълни и по безкомпромисен начин откри резултата.

Малко по-късно Барса нанесе своя втори удар, когато Дест изведе Люк Де Йонг, а нидерландецът без особен проблем отбеляза.

Този развой доста успокои нещата на "Камп Ноу', като Барса в спокойно темпо контролираше мача и успя да спести сили, а в самия край вкара и трети гол.

Той бе дело на младия талант Ансу Фати, от когото всички очакват да е новата суперзвезда в Барса.  Фати се авърна от контузия и влезе в игра десет минути преди края, като бързо успя да се разпише.