Фантастичен гол на Осман Дембеле в 78-ата минута осигури трудния успех в полза на каталунците в равностойния двубой.

За първи път от много години насам регламентът бе променен и един мач реши носителя на трофея. Освен това срещата се игра в Мароко и за първи път не се излъчва от испанска телевизия.

След само девет минути игра Пабло Сарабия даде аванс в полза на андалусийците след удар в далечния ъгъл и асистенция на Луис Муриел.

В 18-ата минута Жорди Алба стреля опасно, но вратарят Томаш Вацклик се справи с опасността. Девет минути след това бившият севилец Клеман Ленгле би с глава над вратата.

Три минути преди почивката Жерард Пике изравни с удар при добавка, след като шут на Лионел Меси от фаул срещна гредата - 1:1.

В края на полувремето Сарабия пропусна отново да даде преднина за своите, след като Марк Андре Тер Стеген направи отлично спасяване.

В 69-ата минута Васкес беше близо до реализиране на второ попадение във вратата на "Барса", като сантиметри го разделиха от гола.

Стигна се до 78-ата минута, когато Дембеле със силен удар се разписа за крайното 2:1.

В края на редовното време Тер Щеген спаси дузпа, която бе изпълнена много слабо от Бен Йедер.

"Барселона" спечели Суперкупата на страната за 13-ти път в своята история, а Меси беше капитан на каталунците в този двубой.