Барселона се превърна в първия полуфиналист в турнира за Купата на Испания след победа с 1:0 на "Камп Ноу" срещу намиращия се в супер форма Реал Сосиедад.

С този успех каталунците прекъснаха серията от седем поредни победи на баските във всички турнири, като те включваха три мача за Купата и четири за Ла Лига.

Барса обаче продължи далеч по-любопитна серия - тази с поредни успехи срещу този отбор на "Камп Ноу". Колкото и странно да звучи, днешната победа беше 27-ата поредна за "блаугранас" срещу "бяло-сините" на митичния стадион.

По необясними причини Сосиедад от 1995 година не успява да вземе нищо от това гостуване, както за първенство, така и за Купата.

Тенденцията се запази и днес, като за това спомогна червен картон на Брайс Мендес в 41-ата минута. Той беше изгонен директно след разглеждане с ВАР за влизане с бутоните срещу Серхио Бускетс.

Победното попадение за отбора на Шави вкара Осман Дембеле в 52-ата минута, когато получи на фланга и спринтира, за да стреля от малък ъгъл. Вратарят Алекс Ремиро се намеси, но твърде неубедително и топката влетя в мрежата зад него.