Испанските грандове Реал (Мадрид) и Барселона започнаха успешно участието си в Купата на Краля.

Намиращият се в тежка криза тим на Реал успя да разгроми третодивизионния Мелила с 4:0.

Мачът се игра в едноименния испански анклав, намиращ се на средиземноморския бряг на Африка, заобиколен от Мароко.

Временният наставник Сантиаго Солари заложи на голяма част от резервите, като капитанът Серхио Рамос и нападателят Карим Бензема бяха единствените основни играчи, които попаднаха в стартовия състав.

Кралския клуб имаше комфортна преднина от 2 гола още на полувремето. Точни бяха Карим Бензема и Марко Асенсио.

След почивката младите Алваро Одриозола и Кристо Гонзалес оформиха крайния резултат, а за играч на мача бе избран младият бразилки суперталант Винисиус Жуниор, който впечатли с невероятните си изяви по крилото.

Тимът на Барселона също имаше гостуване на третодивизионен отбор - Културал Леонеса.

Каталунците бяха в доста подмладен състав, но въпреки това се очакваше да стигнат по-лесно до успеха.

Барселона победи с минималното 1:0, а голът падна в даденото от съдията продължение. Вкара го влезлият като резерва Клемен Ленгле.

След месеце предстоят реваншите в турнира, като за всички е ясно, че сензация не може да има и двата гранда ще продължат напред.

Снимка: Twitter