Бока Хуниорс свърши работата си в Бразилия. Аржентинският гранд завърши наравно 2:2 в гостуването си на Палмейрас и с общ резултат 4:2 се класира за финала на Копа Либертадорес.

Там ги чака вечният враг Ривер Плейт, като за първи път в историята двата тима ще спорят помежду си за най-престижния клубен трофей в Южна Америка.

Ел Суперкласико, както е известно дербито между двата тима, има 246 издания, но никога на такъв етап.

Цяла Южна Америка полудя, а в Аржентина настана истинска истерия.

Финалът ще бъде в два мача. Първият на 8 ноември, на "Ла Бонбонера", където домакин е Бока. На 29 ноември, на няколко километра на север, двата тима ще се изправят в реванша на "Ел Монументал".

Снимка: Twitter

Играният късно снощи полуфинал в Сао Пауло започна чудесно за Бока.

Аржентинският тим поведе в 18-ата минута чрез Рамо Абила и финалът изглеждаше сигурен.

В началото на втората част обаче два бързи гола на Луан и Густаво Гомес обърнаха резултата.

Палмейрас се хвърли в отчаяни опити да вкара трети гол, но влезлият като резерва Дарио Бендето вкара за 2:2, с което прати Бока на финал.

Финал, който всички в Аржентина определиха като мача на века.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos