Барселона трябва да преглъща още една неприятна страница в историята си и по-конкретно тази в европейските клубни турнири.

Каталунският клуб загуби с 2:3 домакинството си на Айнтрахт (Франкфурт) в среща-реванш от четвъртфиналите в Лига Европа и пропуска възможността за първи път в историята си да спечели този турнир заради общ резултат от 3:4. Това е пореден срамен епизод за Блаугранас на "Камп Ноу" в Европа в последните години, след загубите с 2:8 и 0:3 от Байерн Мюнхен, с 1:4 от ПСЖ и с 0:3 от Ювентус.

Днешната среща бе още по-скандална, защото Барселона се чувстваше като гост на своя легендарен стадион. По трибуните имаше 30 хиляди страстни фенове от Франкфурт при отпуснати само 5 хиляди за гостите. Това се случи заради множество сезонни билети, които бяха продадени от привържениците на Барса на тези на германския съперник.

Айнтрахт, който е едва девети в Бундеслигата, размаза своя съперник на контраатаки и напълно заслужи класирането си напред, като на полуфиналите ще играе с английския Уест Хям. Барса се събуди едва в края, когато вкара своите две попадения. Опита велик обрат подобен на този срещу ПСЖ през 2017 година, но го започна прекалено късно.

"Орлите" повтарят постижението си от 2019-а, когато отново достигнаха до финалната четворка в Лига Европа и тогава загубиха от Челси. Те са шампиони в Купата на УЕФА през 1980 година.

Представянето на Барса бе голяма изненада предвид добрата форма на отбора. Срещата днес започна кошмарно за каталунците. Още в четвъртата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Ерик Гарсия дръпна в наказателното поле Йеспер Линдстром. От бялата точка Филип Костич показа хладнокръвие и откри резултата.

В деветата минута Пиер-Емерик Обамеянг имаше златен шанс да изравни резултата, но ударът му с глава от непосредствена близост прелетя над вратата. В 18-ата пък Кевин Трап се разтегна максимално, за да спаси удар от воле на Роналд Араухо след центриране от фаул.

Айнтрахт разчиташе на контраатаки и отправи няколко слаби удара при такива, но никой не очакваше това, което ще се случи в 36-ата минута. Рафаел Боре препарира Марк-Андре Тер Щеген с фамозен шут от дистанция, който буквално смълча "Камп Ноу" - 2:0.

Най-логичното нещо бе Барса да тръгне устремно през втората част и още в първата си атака имаше шанс да върне едно попадение. Отново Обамеянг пропусна, като се размина с топката при прострелно центриране. В 56-ата минута габонецът направи третия си пропуск в мача, като при разбъркване в наказателното поле ударът му бе спасен с крак от Трап. Малко след това Айнтрахт бе на сантиметри от това да реши всичко. направи перфектна контраатака, при която Тер Щеген спаси удар на Линдстром.

В 67-ата минута всичко за Барса приключи. Филип Костич получи на границата на наказателното поле и с прецизен удар по земя направи резултата 3:0.

В 84-ата минута домакините изглеждаше, че върнаха един гол. Серхио Бускетс вкара топката във вратата след разбъркване в наказателното поле, което бе породено от фентриране от фаул. Само че испанецът бе в засада и ВАР отмени попадението. Бускетс обаче се поправи в началото на продължението, когато вкара със страхотен шут от границата на наказателното поле - 1:3.

Драмата се увеличи в последната девета минута на добавеното време, когато бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Де Йонг. Мемфис Депай бе точен от бялата точка за крайното 2:3.

Предстоящият съперник на Франкфурт - Уест Хям, се разправи с Лион във Франция и също победи с 3:0. Така общият резултат е 4:1.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА ЛИОН - УЕСТ ХЯМ ТУК >>>

"Чуковете" откриха  в 39-ата минута, когато Мануел Ланзини центрира от ъглов удар и Крейг Доусън засече с глава. В края на полувремето резултатът стана 2:0. Деклан Райс се разписа и приближи своите до полуфиналите. Голеадата на "чуковете" продължи в 48-ата минута, когато Джаред Боуен проби през центъра и стреля перфектно по земя.

За другия полуфинал в турнира се класира РБ Лайпциг, който отстрани Аталанта с общ резултат 3:1 след победа с 2:0 в Бергамо тази вечер.

Германците ще играят с шотландския Рейнджърс, който отстрани Брага след 3:1 в Глазгоу. Това се случи след продължения и два червени картона за гостите от Португалия.