Суперзвездата Лионел Меси се завърна на терена, след като пропусна пет мача заради контузия, но това не помогна на Барселона да се спаси от шокиращо домакинско поражение.

Каталунците загубиха с 3:4 от Бетис у дома в мач от 12-ия кръг на Ла Лига.

Отборът не бе допускал 4 гола на "Камп Ноу" в първенството от април 2003-а, когато Депортиво триумфира със същия резултат.

Въпреки тежката загуба, Барса продължава да е лидер в класирането с 24 точки, с една повече от втория Атлетико (Мадрид).

Двубоят се разви ужасяващо за домакините, които изоставаха с 0:2 още на полувремето.

В 20-ата минута Уилям Карвальо изведе по чудесен начин Жуниор Фирпо, който навлезе в наказателното поле на каталаунците и прониза близкия ъгъл на Тер Щеген.

14 минути по-късно отбраната на Барселона не се справи добре след бърза контраатака на гостите, топката попадна в опитния Хоакин и 37-годишната легенда на Бетис удвои.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Барса започна силно втората част търсейки попадения и в 67-ата минута съдията отсъди дузпа за задържане срещу Жорди Алба.

Зад топката застана Лео Меси, който намали.

Три минути по-късно обаче играчите на Бетис отново ликуваха, а резултатът беше 3:1 в тяхна полза.

Точен бе Джовани Ло Селсо, който стреля отдалеч, а вратарят не се намеси по най-добрия начин.

Барса обаче не се предаде и в 79-ата минута Мунир пусна чудесен пас към Артуро Видал, който намали пред опразнената врата.

Драмата на "Камп Ноу" продължи, защото в рамките на три минути, Иван Ракитич си изкара червен картон, а Барселона допусна нов гол.

Точен бе Серхио Каналес, който смълча хилядите по трибуните за четвърти път.

При оставащи по-малко от 10 минути и с човек по-малко на терена бе много трудно за Барса, но каталунците върнаха един гол за 3:4.

В даденото от съдията продължение Лео Меси вкара втория си гол в мача, но празненствата бяха за Бетис.