Манчестър Сити спечели градското дерби срещу тима на Манчестър Юнайтед с 3:1.

"Гражданите" бяха по-добрият тим на терена и заслужиха успеха си, който им върна челната позиция в класирането.

Това бе първа победа за Сити като домакин в градското дерби от четири години насам.

Така шампионът събра 32 точки за 12 кръга, две повече от Ливърпул и четири повече от Челси, който по-рано днес направи нулево равенство с Евертън.

Мачът започна с натиск за домакините, докато гостите бяха без контузената си звезда Пол Погба.

Натискът на "гражданите" даде резултат още в 12-ата минута, когато Бернандо Силва върна топката към Давид Силва и испанецът откри.

Манчестър Юнайтед така и не намираше път към вратата на съперника си, а в началото на втората част "червените дяволи" инкасираха второ попадение.

Серхио Агуеро направи добро двойно подаване с Марез и стреля в близкия ъгъл на Де Хеа за 2:0.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

В 58-ата сякаш от нищото, току що влезлият в игра Ромелу Лукаку спечели дузпа за Юнайтед с първото си докосване в мача.

Зад топката застана Марсиал, който намали резултата с единствения точен удар за "червените дяволи" в мача.

Гостите обаче не успяха да натиснат своя противник в търсене на изравняване.

Сити подължаваше да е по-добрият тим, а Илкай Гюндоган сложи точка на спора с трети гол в 86-ата минута.

В друг мач игран по същото време, отборите на Арсенал и Уулвърхамптън завършиха наравно 1:1.