Атлетик Билбао нямаше никаква милост на стадион "Рамон Санчес Писхуан" и победи с 2:0 Севиля като гост.

Баските нанесоха по един удар в двете полувремена чрез Микел Весга в 30-ата и на Айтор Паредес в 76-ата минута, но като цяло почти не изпуснаха мача в 19-ия кръг на испанското първенство от контрол.

Това извади от релси публиката на Севиля, която освирка своите, а и рано започна да напуска местата по трибуните. Кризата в този отбор е просто стряскаща, а новият треньор Кике Санчес Флорес - трети за сезона, вече е под напрежение.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Севиля е на 16-о място с 16 точки, като само една го дели от изпадащите.

Атлетик обаче нехае за проблемите на андалусийци, а гледа към върха в класирането.

"Лъвовете" от Билбао вече делят трето място с равен актив с Атлетико и Барселона (по 38 точки), и само зад Реал Мадрид и Жирона (по 48)

Атлетик лети високо в Ла Лига и вече е с 38 точки, колкото имат третият Атлетико Мадрид и четвъртият Барселона (с мач по-малко).

В ранния мач от деня Осасуна надделя у дома над последния Алмерия с 1:0.