Хари Кейн се превърна в първият играч, който стига до хеттрик четири пъти в дебютния си сезон в Бундеслигата, а Байерн (Мюнхен) продължава да набира скорост след трудния период за клуба. Баварска голова буря се стовари върху гостуващия Майнц 05, след като шампионите разбиха съперника си с 8:1 и поне временно свалиха разликата до лидера Байер (Леверкузен) до 7 точки.

"Аспирините" играят утре, защото в четвъртък вечер гостуваха в Азербайджан в Лига Европа.

Англиийският голмайстор несъмнено бе звездата със своите три гола - той даде тон за това, което предстоеше, след като откри резултата в 13-ата минута, а до почивката преднината на домакините достигна три гола. Леон Горецка вкара второ попадение в 19-ата минута, а в седмата на добавеното време Кейн грабна и втория си гол - 3:0.

Томас Мюлер, Джамал Мусиала и Серж Гнабри умножиха по две вкараните досега голове, при това само в рамките на двадесетина минути между 47-ата и 66-ата.

Хеттрикът на Кейн стана факт в 70-ата, а в продължението на второто полувреме Горецка вкара за втори път. Попадението за Майнц пък бе дело на Надием Амири в 31-ата минута.

Капитанът на Англия вече има 30 гола в Бундеслигата, при това след само 25 мача. Досега единствено Уве Зелер е вкарвал 30 пъти в първия си сезон в германското първенство в този формат - при дебютното му издание през 1963/1964.

Байерн изпраща седмицата с приповдигнато настроение и общо 11 реализирани попадения, след като отстрани Лацио в Шампионската лига благодарение на домакинска победа с 3:0.