Байерн (Мюнхен) отправи 19 удара срещу само три за съперника, но и това не достигна за победа срещу шампиона Байер (Леверкузен) на "Алианц Арена".

Голямото дерби от петия кръг на Бундеслигата завърши при резултат 1:1 след два красиви гола през първата част.

Двубоят трябваше да даде яснота дали баварците на Венсан Компани могат да продължат изумителната си голова форма от последните дни срещу най-добрия отбор от миналия сезон, но "аспирините" на Шаби Алонсо не трепнаха, като влизат в серия от четири поредни мача без загуба в това съперничество.

За Байерн това е първа "грешна стъпка" след четири поредни победи в шампионата, но все пак тимът остава лидер с актив от 13 точки, на две пред РБ Лайпциг. Леверкузен се изкачва до третото място с 10 точки, колкото има и четвъртият Борусия (Дортмунд).

Именно шампионите откриха резултата в 31-ата минута, когато след дълго изпълнение на ъглов удар топката беше подадена на Роберт Андрих и националът отправи фантастичен шут по диагонала без подготовка.

Подготовка имаше в изпълнението на Александър Павлович от домакините в 39-ата, когато младият халф вкара един от головете на сезона до момента. Топката му падна от високо преди той да си я спре на гърди и да я фалцира с воле от далечна дистанция в горния ляв ъгъл за 1:1.

До края на полувремето и през второто Байерн доминираше и отправяше не малко удари, но огромен процент от тях не намираха целта, тъй като в повечето случаи бяха от далеч.