Ливърпул се изкачи на върха на Висшата лига след трудна победа като гост над Уулвърхемптън с 2:1.

"Червените" на Арне Слот събраха 15 точки след първите шест кръга, като могат теоретично да бъдат изпреварени в неделя само от Астън Вила (с 12, но и 7 гола по-лоша голова разлика). Тоест - Вила трябва да бие със 7 или повече гола Ипсуич навън, за да оглави класирането след кръга.

Арсенал и Манчестър Сити имат по 14 точки, а Челси е с 13.

Но мачът никак не бе лек за Ливърпул, въпреки че домакините са последни вече, само с 1 точка от първите си шест двубоя. Уулвс направи най-силния си двубой за сезона, докато гостите вероятно изиграха най-колебливия и сякаш искаха да вземат трите точки с минимум усилия. А това във Висшата лига обикновено струва скъпо.

След първо полувреме, в което имаше само едно чисто положение, пропуснато от Доминик Собослай, Ливърпул поведе в добавеното му време - Ибрахима Конате вкара с глава.

И това сякаш допълнително успокои фаворита.

Добавяме факта, че това бе 142-ри мач поред във Висшата лига, в който този отбор, ако води на полувремето, не губи. Доста обезкуражаващ факт за съперници като Уулвс.

Той допусна един от головете, които в края на сезона ще се въртят в подборките на куриози.

В 56-ата минута Конате необяснимо не се справи с елементарна топка, оставяйки я на вратаря Алисон, а после дойде серия глупави грешки и на съотборници, за да дойде изравняване - Аик Нури вкара в празната врата.

Само четири минути трябваха на Ливърпул пак да поведе, след като реферът Антъни Тейлър даде дузпа за задържане на Диого Жота в наказателното поле, преди португалецът да играе с глава при центриране.

Мохамед Салах вкара от 11 метра и пак изведе напред "червените".

И това стигна за трите точки. А те пък дадоха лидерството на отбора на Слот.