Байерн Мюнхен допусна третата си загуба от началото на сезона в Бундеслигата.

Баварците на Юлиан Нагелсман паднаха с 1:2 при гостуването си на Байер Леверкузен в 25-ия кръг и по този начин сдадоха първото място на Борусия Дортмунд.

"Жълто-черните", които вчера разгромиха Кьолн с 6:1, вече имат 53 точки, с една повече от историческия съперник.

Леверкузен пък спечели трети пореден мач и се изкачи до осмото място с 367 точки.

След победата над ПСЖ в Шампионска лига и над тази над Аугсбург в първенството, и този мач за Байерн тръгна добре. В 23-ата минута Джошуа Кимих откри резултата след удар от точката за дузпата след подаване на Леон Горецка.

Леверкузен обаче не спираше да атакува в целия мач и през второто полувреме това даде резултат. В 53-ата минута Бенжамен Павар настъпи съперник и бе отсъден наказателен удар. Езекиел Паласиос застана зад бялата точка и изравни резултата.

Обратът стана пълен в 74-ата минута, отново след дузпа на Паласиос. Този път тя бе отсъдена за Дайот Упамекано. Първоначално съдията даде жълт картон за симулация, но благодарение на ВАР промени решението си.

В друг мач от днес Унион Берлин победи Айнтрахт Франкфурт с 2:0 в домакинство.