Байерн Мюнхен постигна много важна победа в борбата на върха в Бундеслигата - 2:1 над Фрайбург на "Алианц Арена" в среща от 16-ия кръг.

Баварците се възползваха от грешните стъпки на Лайпциг, Леверкузен и Дортмунд, като трудно се справиха със съпротивата на намиращия се в добра форма съперник. Фрайбург бе с пет поредни победи преди днешния мач, но не успя да вземе инициативата.

Левандовски и Мюлер бяха точни за победителите и така събраха 36 точки, с което вече водят на 4 пред втория Лайпциг. Фрайбург остава осми с 23 точки.

Байерн поведе още в петата с дежурния гол на Робърт Левандовски. Играч №1 на Европа за миналата година получи от Томас Мюлер и технично преодоля защитник преди да прати топката във вратата.

Фрайбуг изравни в 62-ата минута, когато рекордьорът по голове като резерва в Бундеслигата Нийлс Петерсен вкара с глава на далечната греда след отклонена топка при корнер.

В 70-ата минута Байерн стигна отново до аванса. След центриране Лерой Сане с едно докосване отклони топката към Томас Мюлер, който от близка дистанция реализира за 2:1.

В 91-ата минута Байерн оцеля, когато Петерсен разтресе горната греда със силен шут.

Победата означава, че Байерн със сигурност ще е лидер преди паузата на полусезона в Бундеслигата. Последният мач за баварците в него е гостуване на Аугсбург в сряда.